Lasīšanai: 1 minūte

Kuriem valsts sociālajiem pabalstiem piemēro nodokli

J
jautā:
07. novembrī, 2023
Anna

Labdien!
Plānojot bērna kopšanas atvaļinājumu, sapratu, ka nekur nav pieejamas informācijas par to, vai un kādi pabalsti ir apliekami ar nodokļiem.
Varat, lūdzu, izskaidrot, vai maternitātes, paternitātes, bērna piedzimšanas, vecāku un bērna kopšanas pabalsts ir apliekams ar nodokli?

A
atbild:
14. novembrī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Andrika Stretinska, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Maternitātes (grūtniecības, dzemdību), paternitātes, bērna piedzimšanas, vecāku un bērna kopšanas pabalsts ir valsts sociālie pabalsti, kas netiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), proti, no šiem pabalstiem IIN neietur.

Pabalsts, no kura ietur IIN saskaņā ar likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 17. panta 10. daļas 9. punktu, ir slimības pabalsts.