Lasīšanai: 1 minūte

Termiņu aprēķināšana darba tiesiskajās attiecībās

J
jautā:
11. aprīlī, 2024
Ieva

Labdien! Vēlos izbeigt valsts civildienesta attiecības ar valsts iestādi. Sagatavoju iesniegumu par atbrīvošanu, kā pēdējo darba dienu norādot svētdienu. Darba devējs iebilst un vēlas, lai kā pēdējo darba dienu norādu piektdienu, jo strādāju piecas dienas nedēļā (no pirmdienas līdz piektdienai). Vai man jāpiekāpjas darba devējam?

A
atbild:
26. aprīlī, 2024
Valsts kanceleja
Eva Bērze, Komunikācijas departamenta konsultante

Valsts civildienesta tiesiskajās attiecībās piemērojamas darba tiesiskās attiecības regulējošo normatīvo aktu normas, kas nosaka termiņu noteikšanu. Saskaņā ar Darba likuma 16. panta piekto daļu, ja termiņš izbeidzas nedēļas atpūtas dienā vai svētku dienā, par termiņa pēdējo dienu atzīstama nākamā darbdiena. Norādāms, ka darba devējs var ļaut uzsākt darba tiesiskās vai dienesta attiecības, kā arī tās pārtraukt darba dienā.

Vienlaikus šajā gadījumā būtu ieteicams pārrunāt ar darba devēju esošo situāciju un vienoties par valsts civildienesta attiecību izbeigšanas datumu.