Lasīšanai: 1 minūte

Vai var atgūt daļu naudas, ja samaksāta lielāka nodeva, nekā nepieciešams

J
jautā:
04. martā, 2024
Ilona

Labdien! Kas notiek, ja esmu pārmaksājusi valsts nodevu? To apstiprina valsts pārvaldes dokumenti par manu pieprasīto un apstiprināto pakalpojumu. Vai pārmaksāto naudu iespējams atgūt? Pie kā vērsties?

A
atbild:
05. martā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja maksājums veikts uz kādu no valsts budžeta ieņēmumu kontiem Valsts kasē, tad jāvēršas pie Valsts ieņēmumu dienesta, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas (EDS) sadaļu “Sarakste ar VID”. Brīvā formā rakstītā iesniegumā jāizklāsta, kura nodeva pārmaksāta, pievienojot dokumentu, uz kura pamata lūdzat atmaksāt pārmaksāto summu. VID konsultatīvais tālrunis: 67120000.

Neesat norādījusi, par kuru nodevu ir runa. Informāciju par nodevas pārmaksātās daļas atmaksāšanu varat uzzināt arī tajā iestādē, kurā ir saņemts pakalpojums.