Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā mainīt notariāli noslēgtu vienošanos par bērna audzināšanu

J
jautā:
19. martā, 2024
Ilze

Šķirot laulību, tika noslēgta notariāla vienošanās par to, ka bērna audzināšanu un izglītošanu īsteno māte. Viņa nepilda vienošanos. Kādas ir iespējas šo vienošanos pārtraukt un īstenot vienlīdzīgu bērna audzināšanu?

A
atbild:
18. aprīlī, 2024

Vispirms iesakām mēģināt savstarpēji vienoties par bērna audzināšanu. Ja tas izdodas, tad pie notāra var mainīt vienošanās saturu.

Taču, ja ar bērna māti vienoties neizdodas, tad aicinām izmantot mediāciju (projekta ietvaros Sertificētu mediatoru padome nodrošina piecas bezmaksas mediācijas sesijas, bet maznodrošinātām personām – septiņas sesijas. Plašāka informācija atrodama Sertificētu mediatoru padomes mājaslapā).

Bērna interesēs ir vecāku domstarpību atrisināšana mierīgā ceļā, tāpēc vēršanās tiesā jāizskata par galējo līdzekli.