Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ikvienam ir pienākums ziņot par likumpārkāpumu pret bērnu

J
jautā:
11. decembrī, 2023
Sanita

Vai vecākam ir tiesības rakstīt iesniegumu, lai pieprasītu atņemt savam bērnam mātes/vecāku tiesības?

A
atbild:
09. janvārī, 2024

Bērnu tiesību aizsardzības likums noteic, ka ikvienai personai ir pienākums nekavējoties ziņot policijai, Bērnu aizsardzības centram, bāriņtiesai vai sociālajam dienestam par likumpārkāpumu, kas vērsts pret bērnu.

Arī Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesa apstiprina, ka jebkurai personai ir tiesības rakstīt iesniegumu pašvaldības bāriņtiesai, bet tūlītēja apdraudējuma gadījumā – ziņot policijai.

Rakstot iesniegumu, būtiski norādīt gan ģimenes dzīvesvietu, gan informāciju par apstākļiem ģimenē. Iesnieguma iesniegšana pati par sevi nenozīmē aizgādības tiesību pārtraukšanu vecākiem. Bāriņtiesa izvērtēs iesniegumu un noteiks tālāko rīcības plānu, nepieciešamības gadījumā piesaistot arī citus dienestus, piemēram, sociālo dienestu.