TĒMA: Veselība

Veselības apdrošināšana tiek pielāgota klienta vajadzībām un iespējām

J
jautā:
04. janvārī, 2024
Kristīne

Labdien! Vēlos uzzināt, cik pamatots ir līguma punkts veselības apdrošināšanas polisē, kas nosaka: “Apdrošināšanas programmas nosacījumi neparedz ārsta palīga (feldšera) konsultāciju apmaksu (polisē ir iekļautas ārstu konsultācijas)”? Vai tiešām sertificēts ārsta palīgs (feldšeris) nevar patstāvīgi izvērtēt pacienta veselības stāvokli, noteikt diagnozi un ārstēšanu? Vai šāds līguma punkts neierobežo tiesības un iespējas saņemt vispārējas medicīnas pakalpojumus Latvijā sertificētajās medicīnas iestādēs?

A
atbild:
20. janvārī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Apdrošināšanas kompānija “Ergo”
Kaspars Neivalds, Veselības apdrošināšanas departamenta direktors Baltijā

Apdrošināšanas kompānijas “Ergo” Veselības apdrošināšanas departamenta direktors Baltijā Kaspars Neivalds norāda, ka veselības apdrošināšana ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids, tā segumi un nosacījumi tiek pielāgoti atbilstoši klienta vēlmēm, vajadzībām un iespējām. Līdz ar to polises ir dažādas, ieskaitot apmaksājamo speciālistu pakalpojumus.

Ņemot vērā pieredzi, K. Neivalds atklāj, ka biežāk nesegtie veselības apdrošināšanas izdevumi ir par homeopāta, narkologa, sporta ārsta un arī par ārsta palīga pakalpojumiem.