Lasīšanai: 1 minūte

Piedziņa no bezdarbnieka pabalsta

J
jautā:
17. novembrī, 2023
Diāna

Labdien! Es sāku saņemt bezdarbnieka pabalstu uz bankas kontu. Vakar man bloķēja kontu saistībā ar uzturlīdzekļu nemaksāšanu. Man ir divi nepilngadīgi bērni, kuri ir ierakstīti VID algas grāmatiņā. Vai bezdarbnieka pabalsts ir pielīdzināms algai un attiecas uz 594. p. vai 599. p.? Pirmajā gadījumā atstāj tikai 310 eiro + 93 eiro (par katru bērnu), bet otrajā – tikai 310 eiro.
Kā ir jābūt?

A
atbild:
07. decembrī, 2023

Vēršot piedziņu uz valsts pensijām, valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem un atlīdzībām, saskaņā ar Civilprocesa likuma 595. panta otro daļu piemērojami noteikumi par piedziņas vēršanu uz darba samaksu, ja citos likumos nav noteikti citi ieturējumu ierobežojumi.

Ievērojot minēto, un saskaņā ar Civilprocesa likuma 594. panta piekto daļu, veicot ieturējumus no bezdarbnieka pabalsta, par katru parādnieka apgādībā esošu nepilngadīgo bērnu papildus saglabājami līdzekļi 15 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas.