Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Elektroniskā ceļošanas autorizācija, dodoties uz Apvienoto Karalisti

J
jautā:
09. novembrī, 2023
valda

Vai, lidojot pēc 2023. gada 15. novembra no Latvijas uz Lielbritāniju, vajag kārtot e-vīzu? Vai arī pietiek ar pasi?

A
atbild:
30. novembrī, 2023

Ārlietu ministrijā informē, ka Elektroniskās ceļošanas autorizācijas (ETA) sistēma no 15. novembra būs jāizmanto Kataras pilsoņiem, bet no 2024. gada 22. februāra: Bahreinas, Jordānijas, Kuveitas, Omānas, Saūda Arābijas un Apvienoto Arābu Emirātu pilsoņiem.

Latvijas pilsoņi šobrīd nav iekļauti to valstu skaitā, kurām drīzumā ieceļošanai Apvienotajā Karalistē būs jānoformē ETA. Tāpēc pagaidām ieceļošanas kārtība paliek nemainīga, proti, Latvijas valstspiederīgajiem, ieceļojot Apvienotajā Karalistē, ir vajadzīga derīga pase.

Vienlaikus Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas Republikas vēstniecības Apvienotajā Karalistē mājaslapā.