Sēru noformējumā Latvijā vienmēr izkarams tikai Latvijas karogs

J
jautā:
15. jūnijā, 2021
Ieva

Labdien! Dienā, kad karogs bija jānoformē sēru noformējumā, radās jautājums, kā tas pareizi jārealizē vietās, kur ir trīs masti ar karogiem (Latvijas, ES un pašvaldības). Ja Latvijas karogu paceļ pusmastā, vai ES un pašvaldības karogi arī jāpaceļ pusmastā, vai arī tie paliek, plīvojot augšā kā parasti?

A
atbild:
18. jūnijā, 2021

Sēru noformējumā Latvijā vienmēr izkarams tikai Latvijas karogs. Citu valstu karogus nedrīkstam nolaist bez to ziņas. Tāpat arī nav jānolaiž pašvaldības karogs, ja augstāks (valsts) karogs jau ir nolaists/noformēts sēru noformējumā.

Sēru noformējums var būt divos veidos – Latvijas karogu nolaiž pusmastā vai pie karoga pieliek melnu lenti. Abi veidi nesavienojas.

Latvijas valsts karoga likums sniedz šādu skaidrojumu:

VI nodaļa. Latvijas valsts karoga lietošana sēru gadījumos

15. pants. Latvijas valsts karogs sēru noformējumā

(1) Ja Latvijas valsts karogs paceļams sēru noformējumā, virs karoga pie kāta piestiprina melnu lenti, kuras platums ir 1/20 no karoga platuma un garums atbilst karoga platumam.

(2) Mastā uzvilktu Latvijas valsts karogu nolaiž pusmastā bez sēru lentes.

(3) Vietās, kur Latvijas valsts karogu lieto kopā ar citiem karogiem, sēru noformējumā lieto tikai Latvijas valsts karogu.