Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Ja nav nokārtots valsts valodas pārbaudījums, Krievijas pilsonis var pieteikties termiņuzturēšanās atļaujai

J
jautā:
01. februārī, 2024
A

Labdien! Jautājums par uzturēšanās atļauju Krievijas pilsonim, kurš ir laulāts ar Latvijas pilsoni. Krievijas pilsonim drīz beigsies termiņuzturēšanās atļauja, kas tika izsniegta uz četriem gadiem. Vai laulātajam obligāti jālūdz pastāvīgā uzturēšanās atļauja, vai arī viņš var atkal lūgt termiņuzturēšanās atļauju, ja tomēr nesanāk nokārtot valsts valodas pārbaudi?

A
atbild:
12. februārī, 2024

Ja valsts valodas pārbaude nav nokārtota, tad var iesniegt pieprasījumu termiņuzturēšanās atļaujai.

Saskaņā ar Imigrācijas likuma 23. prim panta otrās daļas 1. punktā noteikto Krievijas pilsonis ir tiesīgs atkal pieprasīt termiņuzturēšanās atļauju uz vienu gadu, kā tas ir noteikts minētā likuma 25. panta pirmās daļas 1. punktā.