Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Kādi dokumenti vajadzīgi, bērniem dodoties klases ekskursijā uz Lietuvu

J
jautā:
20. martā, 2024
Inta

Labdien! Vai skolēniem, braucot ar klasi ekskursijā uz Lietuvu, ir nepieciešamas vecāku atļaujas (pilnvaras)?

A
atbild:
19. aprīlī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 76. pants nosaka: obligātās izglītības vecumu sasniedzis bērns var šķērsot valsts robežu patstāvīgi ar abu vecāku vai viena no tiem, vai aizbildņa piekrišanu.

Lai izbrauktu no Latvijas uz citu Eiropas Savienības vai Šengenas līguma valsti, bērnam ir nepieciešams vienīgi ceļošanai derīgs dokuments: pase vai personas apliecība.

Tātad skolēniem, dodoties ekskursijā uz Lietuvu, nav nepieciešama vecāku pilnvara, taču vecākiem ir jāpiekrīt ekskursijai. Ekskursijas laikā par bērnu veselību un drošību atbild izglītības iestādes apstiprinātās atbildīgās personas (parasti tie ir pedagogi).