Lasīšanai: 1 minūte

Kā attālināti nokārtot pilnvaru, ja persona nav rīcībspējīga

J
jautā:
03. oktobrī, 2023
Gita

Kā attālināti nokārtot pilnvaru, ja mamma vairs nav rīcībspējīga?

A
atbild:
06. novembrī, 2023
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Agnese Stalberte Švarca, zvērināta notāre

Apliecinot pilnvaru, zvērināta notāra pienākums cita starpā ir pārliecināties par personas rīcībspēju (Notariāta likuma 83. pants), gribas izteikumu (Notariāta likuma 82.1 pants). Tā kā persona, kurai ir ierobežota rīcībspēja, pati nespēj paust savu gribu, attiecīgi vienpersoniski nevar izdot pilnvaru. Ierobežojot rīcībspēju, tiesa nosaka, kādā apjomā aizgādnis kopā ar aizgādnībā esošo personu rīkojas kopā un kādā apjomā aizgādnis rīkojas patstāvīgi. Tādējādi, ņemot vērā tiesas noteikto, pilnvaru var izdot aizgādnis vai aizgādnis kopā ar aizgādnībā esošo.

Lai attālināti izdotu pilnvaru, personai (personām) ir jābūt e-parakstam, kā arī jāprot to lietot. Uz attālināto vizīti ir jāpierakstās pie konkrēta notāra. Priekšnosacījumi attālinātajai vizītei: https://www.latvijasnotars.lv/pages/nosacijumi-videokonsultacijas-norisei.