Lasīšanai: 1 minūte

Dāvinājums neietekmē mantojuma sadalījumu

J
jautā:
11. decembrī, 2023
Marina

Labdien! Tēvam ir četri bērni. Diviem no viņiem piederēja dzīvoklis 50/50. Abi bērni dzīvokli uz dāvinājuma līguma pamata uzdāvināja tēvam. Tēva īpašumtiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatā. Tēvs nomira. Kas notiek ar dzīvokli? Vai tas kļūst par mantojumu un attiecas uz visiem četriem bērniem vienādās daļās? Vai arī to iegūst tie divi bērni, kuri dzīvokli tēvam bija uzdāvinājuši?

A
atbild:
19. decembrī, 2023

Dāvinājuma fakts nerada priekšrocības mantojot. Lai arī kāds no dāvinājuma līguma veidiem tika izvēlēts, jāatceras – brīdī, kad tiek parakstīts dāvinājuma līgums un kad apdāvinātā īpašumtiesības uz nekustamo īpašumu tiek nostiprinātas zemesgrāmatā, dāvinātājs vairs nav nekustamā īpašuma īpašnieks un ar to nevar brīvi rīkoties. Dāvināto īpašumu mantos apdāvinātās personas mantinieki vai testamentā/mantojuma līgumā norādītās personas.