Parāda atmaksa

J
jautā:
21. martā, 2024
Albīne

Sanitārās attīrīšanas iecirknis 2024. gada martā kārtējā rēķinā pievienoja parādu par 2021. gada decembra neapmaksātu rēķinu, kuru viņi pat nebija atsūtījuši (paši to atzīst). Līdz šim brīdim trīs gadu laikā nevienā no rēķiniem parāds nekur netika minēts. Vai man ir pienākums to apmaksāt?

A
atbild:
25. martā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Civillikuma 1895. pants paredz: visas saistības, kuras nav noteikti izņemtas no noilguma ietekmes un kuru izlietošanai likumā nav noteikti īsāki termiņi, izbeidzas, ja tiesīgā persona tās neizlieto desmit gadu laikā.

Savukārt komerctiesībās un arī parādsaistībās saistošs ir Komerclikuma 406. pants, kas paredz, ka no komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš.

Ja saistības tiek noslēgtas starp fizisko personu un komersantu, šādos gadījumos noilgumam piemēro Komerclikuma 406. pantu.

Vairāk par parādsaistībām varat lasīt LV portāla publikācijā “Kad iestājas parādsaistību noilgums”.

Ieteiktu ar visiem dokumentiem vērsties pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.