Lasīšanai: 1 minūte

Sējas kaņepju ziedus pārtikā izmantot nedrīkst

J
jautā:
19. martā, 2024
Armands

Labdien! Tirgojām veikalā kaņepju ziedus (Cannabis sativa L.) ar THC saturu 0,2%. Valsts policija veikalā veica kratīšanu un apsūdzēja mani par narkotisko vielu nelegālu tirgošanu, un uzlika liegumu darboties. Procesa virzītājs norāda, ka THC ir aizliegts un THC saturam jābūt 0,00%. Lai gan produkti iegādāti no Eiropas Savienībā reģistrētiem ražotājiem un zemniekiem, kuri attiecīgos produktus ražo. Lūdzu, palīdziet atrast, kurā likumā ir noteikts, ka kaņepes ar THC saturu, kas ir zemāks par 0,2%, nav saistāms ar produktiem! Tas ir noteikts tīrumā augošajiem kaņepju augiem un gan Latvijas Republikā, gan Eiropas Savienībā var būt brīvā apritē. Pēc oficiālo analīžu sertifikātiem redzams, ka THC saturs ir 0,2%. Paldies!

A
atbild:
25. martā, 2024

Sējas kaņepju (Cannabis sativa L.) ziedus visās Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā Latvijā, nav atļauts izmantot pārtikā (tā dēvētā neatļautā jaunā pārtika).