Vai ārsts drīkst neizsniegt bērna medicīniskos dokumentus

J
jautā:
06. janvārī, 2024
Marina

Labdien! Vai ģimenes ārsts drīkst neizsniegt izrakstu no bērna medicīniskās kartes par to, ar ko bērns slimoja pēdējo reizi? Man ir apdrošināšana. Ja es nespēju strādāt vairāk par 30 dienām, tad apdrošināšana apmaksā hipotekāro kredītu. Bankai nepieciešams zināt, ka slimība nav saistīta ar paškaitējumu, bet ģimenes ārsts apgalvo, ka nedrīkst izsniegt izrakstu par bērna diagnozi.

A
atbild:
06. februārī, 2024
Veselības inspekcija
Inese Vēvere, Veselības aprūpes departamenta vecākā referente
Santa Galiņa
LV portāls

Veselības inspekcijas Veselības aprūpes departamenta vecākā referente Inese Vēvere norāda, ka nepilngadīga bērna vecākiem, esot bērna likumiskajiem pārstāvjiem, ir tiesības vērsties pie ģimenes ārsta ar lūgumu iepazīties ar bērna medicīniskajiem dokumentiem, kā arī pieprasīt un saņemt no ģimenes ārsta izrakstus, norakstus un kopijas no bērna medicīniskās kartes.

Ja konkrētā informācija netiek sniegta, aicinām situāciju vispirms risināt ārstniecības iestādē, vēršoties pie iestādes vadības. Ja ārstniecības iestāde pietiekami neiesaistās problēmas risināšanā, jāvēršas ar iesniegumu Veselības inspekcijā.