Lasīšanai: 1 minūte

Fiziska persona var apliecināt dokumenta kopiju

J
jautā:
15. decembrī, 2023
Ojārs

Labdien! Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, kuram vienīgajam ir paraksta tiesības uzņēmumā, ar rakstisku pilnvaru ir pilnvarojis mani noteiktās situācijās parakstīties uzņēmuma vārdā. Vai es kā persona, kurai piešķirts šāds pilnvarojums, pats drīkstu vienpersoniski apliecināt šīs pilnvaras kopiju, lai šai kopijai būtu juridisks spēks un es to varētu iesniegt citai personai?

A
atbild:
18. decembrī, 2023

Jūs varat apliecināt pilnvaras kopiju Ministru kabineta noteikumu Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 4. sadaļā noteiktajā kārtībā.

Noteikumu 50. punkts paredz: ja dokumenta atvasinājumu apliecina fiziska persona, tad apliecinājuma uzrakstā ietver:

  • vārdus “Noraksts pareizs”, “Izraksts pareizs” vai “Kopija pareiza”;
  • personisko parakstu un tā atšifrējumu;
  • personas kodu;
  • apliecinājuma datumu.