Lasīšanai: 1 minūte

Vai naudu medicīnas pakalpojumiem var tērēt dzīvnieka ārstēšanai

J
jautā:
14. septembrī, 2023
Baiba

Man pienākas 100 eiro gadā medicīnas pakalpojumiem. Vai varu izlietot šo naudu, kas paredzēta man, sava dzīvnieka ārstēšanai, jo veterinārārsta apmeklējums ir ļoti dārgs? Vai varu rīkoties ar šo naudu pēc saviem ieskatiem?

A
atbild:
29. septembrī, 2023

Nav saprotams, kāds ir konkrētās naudas iegūšanas pamatojums.

Ja tā ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksa par attaisnotajiem izdevumiem saistībā ar medicīnas pakalpojumiem, tad saņemto naudu varat izlietot pēc saviem ieskatiem.

Tomēr, ja šo summu veido atbalsts, ko pašvaldības savos saistošajos noteikumos paredz medicīnas pakalpojumu segšanai, tad personai, lai saņemtu apmaksu no pašvaldības, ir jāiesniedz čeki par veselības aprūpi vai pakalpojumiem/medikamentiem. Šādā gadījumā čekus par mājdzīvnieka ārstēšanu neapmaksās, skaidro Labklājības ministrija.