TĒMA: Veselība

Vai drīkst strādāt algotu darbu, ja tiek saņemts arodslimības pabalsts

J
jautā:
08. maijā, 2023
Ilgonis

Labdien! Vai, saņemot piešķirto arodslimības pabalstu, vienlaikus iespējams strādāt algotu darbu?

A
atbild:
01. jūnijā, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Dace Prenclava, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte
Santa Galiņa
LV portāls

Atlīdzības par darbspēju zaudējumu piešķiršanas un izmaksas kārtību nosaka likums “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām” un Ministru kabineta noteikumi Nr. 50 “Obligātās sociālās apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanas un aprēķināšanas kārtība”.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Dace Prenclava LV portālam skaidro, ka iepriekšminētās tiesību normas neparedz piešķirtās atlīdzības izmaksas pārtraukšanu, ja tās saņēmējs uzsāk darba tiesiskās attiecības. Tas nozīmē, ka atlīdzības saņēmējs var strādāt un turpināt saņemt atlīdzību.