Maksātnespējas procesu pārtrauc, ja parādnieks slēpj patiesos ienākumus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. februārī, 2023
Aleksandrs

Labrīt! Ja man ir jāgaida trīs gadi, lai beigtu maksātnespējas procesu, un es vēlos doties uz ārzemēm, kur saņemšu algu ārzemēs (Lietuvā) reģistrētā kontā, vai maksātnespējas procesā banka noskaidros, ka esmu strādājis ārzemēs, un apliks manus ienākumus, kaut arī naudu nesaņemšu Latvijā reģistrētā kontā? Ja šajā laikposmā es uzspēlēju azartspēles, neizmantojot Latvijā reģistrēto kontu, vai tiesā to redz? Vai arī tiek pārbaudīta tikai konta izdruka? Paldies!

A
atbild:
24. februārī, 2023

Maksātnespējas process ir paredzēts finansiālās problēmās nonākušam godprātīgam parādniekam, kura pienākums ir maksātnespējas procesa laikā sniegt patiesu informāciju par saviem ienākumiem, mantisko stāvokli, kā arī sadarboties ar maksātnespējas administratoru un veikt nepieciešamās darbības, lai segtu parādsaistības kreditoriem. Ja parādnieks administratoram, kreditoriem un tiesai ir sniedzis apzināti nepatiesu informāciju par savu mantisko stāvokli, slēpis patiesos ienākumus un nepilda noteiktos pienākumus, maksātnespējas process vai saistību dzēšanas procedūra tiek pārtraukta, un parādnieka saistības netiek dzēstas.