Lasīšanai: 1 minūte

IKNL neaizliedz radiniekiem, tostarp mātei un tās bērnam, strādāt vienā iestādē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. septembrī, 2022
Inese

Valsts vēstures arhīvā bija atbrīvojusies amata vieta nodaļā, kurā es strādāju. Mans dēls vēlējās tur strādāt, taču tas nebija iespējams, jo esam radinieki. Viņš nebūtu strādājis manā pakļautībā, jo es tur esmu tikai ierindas darbinieks. Vai atteikums bija likumīgs?

A
atbild:
28. septembrī, 2022

Likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (IKNL) nosaka prasības, t. sk. ierobežojumus, aizliegumus un pienākumus, kas jāievēro valsts amatpersonām.

IKNL neaizliedz radiniekiem, tostarp mātei un tās bērnam, strādāt vienā iestādē. Ir svarīgi, lai, pildot amata pienākumus, radinieki nenonāktu interešu konfliktā un valsts amatpersona nesagatavotu vai neizdotu administratīvos aktus, neveiktu uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, neslēgtu līgumus vai neveiktu citas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt attiecīgās valsts amatpersonas un tās radinieka personiskās un mantiskās intereses.