Vai ģimenes ārsts var atteikt vizīti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. jūlijā, 2022
Ingars

Labdien! Vai ģimenes ārsts var atteikt mājas vizīti, kas ir viena novada, precīzāk, 20 km, attālumā no pacienta, ja pacientam nav iespējams vai ir apgrūtināta iespēja nokļūt klātienes vizītē veselības stāvokļa dēļ?

A
atbild:
11. augustā, 2022

Ģimenes ārsts pakalpojumus sniedz savā darbības pamatteritorijā, kas ir saskaņota ar pašvaldību un iekļauta līgumā ar Nacionālo veselības dienestu. Ja pacienta dzīvesvieta atrodas ģimenes ārsta darbības pamatteritorijā, tad atteikt mājas vizīti nevar. Vienlaikus vēršam uzmanību, ka ģimenes ārsta kompetencē ir izvērtēt to, vai konkrētajā gadījumā mājas vizīte ir nepieciešama

Valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes tiek nodrošinātas noteiktām iedzīvotāju grupām.

Bez maksas:

  • bērniem līdz 18 gadu vecumam;
  • I grupas invalīdiem;
  • pacientiem, kuri saņem veselības aprūpi mājās (atbilstoši normatīvajiem aktiem);
  • pacientiem, kuriem nepieciešama paliatīvā aprūpe (ar noteiktām diagnozēm);
  • pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija;
  • personas, kuras saņem pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Veicot pacienta līdzmaksājumu 2,85 eiro apmērā:

  • pacientiem, kuri ir vecāki par 80 gadiem;
  • pacientiem ar gripas saslimšanu gripas epidēmijas laikā;
  • ja ģimenes ārsts ir vienojies ar pacientu par mājas vizīti pēc tam, kad izbraukumā pie pacienta bija devusies neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde;
  • pacientiem ar psihiskiem traucējumiem (saskaņā ar SSK-10 pamata diagnozes kodi F01, F20 un F73).

Darba dienās ģimenes ārsta praksei mājas vizīšu pieteikšana jānodrošina vismaz līdz plkst. 15.00.

Ārsts var nodrošināt pakalpojumus savā praksē reģistrētam pacientam arī ārpus savas darbības pamatteritorijas, ja par to ir vienošanās ar pacientu. To ieteicams jau iepriekš pārrunāt, reģistrējoties praksē.