Darba devēja pienākums – iepazīstināt darbiniekus ar darba grafiku

J
jautā:
13. aprīlī, 2024
Henrijs

Sveiki! Darba devējs nav devis iespēju parakstīt darba grafiku. Sūta tikai Excel failu ar grafikiem. Ja grafiku neesmu parakstījis, vai man ir jāiet uz darbu?

A
atbild:
23. aprīlī, 2024
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte

Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, Darba likuma 140. panta pirmajā daļā darba devējam izvirzīts pienākums laikus iepazīstināt darbinieku ar darba grafiku. Noteikumus, kas attiecas uz darba kārtību uzņēmumā, tai skaitā kārtību, kādā darba devējs iepazīstina darbiniekus ar darba grafiku, ja tie nav ietverti darba koplīgumā vai darba līgumā, var iekļaut darba kārtības noteikumos.

 Darbinieka iepazīstināšanas faktam ar darba grafiku jābūt pierādāmam, piemēram, iepazīstinot darbiniekus ar darba grafiku pret parakstu vai izsūtot darbiniekam darba grafiku uz darba e-pasta adresi vai e-pasta adresi, par kuru puses vienojušās u. tml.

No situācijas apraksta secināms, ka darba devējs jūs ir iepazīstinājis ar darba grafiku, to nosūtot uz e-pasta adresi. Tādējādi jums ir pienākums veikt darbu noteiktajā darba laikā.