Kur var vērsties, lai sakārtotu ielu

J
jautā:
19. martā, 2024
Anna

Sveicināti! Rīgā ir iela, kuras segums ir absolūti nolietojies un to nav iespējams pilnvērtīgi ekspluatēt, taču tā ir tautsaimniecībai svarīga iela, jo atrodas tuvumā vairākiem lieliem uzņēmumiem. Vai ir iespējams vērsties pie Rīgas pašvaldības ar lūgumu veikt konkrētās ielas pārbūvi? Kāds ir process? Vai būtu nepieciešams arī savākt parakstus no šīs ielas iedzīvotājiem?

A
atbild:
26. martā, 2024
Rīgas dome
Mārtiņš Vilemsons, Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja p. i.

Iedzīvotāji ar brīvas formas iesniegumu var vērsties Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamentā, iesniegumā norādot konkrēto ielu vai tās posmu, kas ir kritiskā stāvoklī. Katra situācija ir individuāla, tādēļ departamentam ir nepieciešams zināt konkrēto vietu, lai varētu sniegt precīzas un pilnvērtīgas atbildes par plāniem nākotnē vai iespējamajiem risinājumiem attiecīgajā vietā. Reizēm ielas posms pieder fiziskajai personai vai vairākām personām, tādēļ pašvaldība nemaz nav tiesīga uzlabot ielu segumu konkrētajā vietā. Reizēm attiecīgajā vietā jau ir ieplānots tuvākajā laikā veikt seguma uzlabošanas darbus, vai arī tur ir kādi plāni nākotnē privāto investoru projektu attīstībai. Aicinām iedzīvotājus par interesējošo ielu vērsties Ārtelpas un mobilitātes departamentā, lai uzzinātu pašvaldības plānus attiecībā uz konkrēto vietu.