Atbalstu hipotekārā kredīta ņēmējiem par šī gada 1. ceturksni izmaksās VID līdz aprīļa beigām

J
jautā:
18. martā, 2024
Arvis

Labdien! Rakstu jums sakarā ar hipotekārā kredīta procentu kompensācijas izmaksām. Aizpildīju un nosūtīju iesniegumu bankai Citadele, bet man atbildēja, ka, balstoties uz saņemto informāciju no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, patlaban bankā Citadele nav datu par garantētās atlīdzības izmaksu. Man esot jāvēršas pie Finanšu un kapitāla tirgus komisijas situācijas noskaidrošanai. Vai varat palīdzēt atrisināt problēmu?

A
atbild:
27. martā, 2024
Finanšu nozares asociācija
Edgars Pastars, vecākais juridiskais padomnieks, zvērināts advokāts

Atbalstu hipotekārā kredīta ņēmējiem par šī gada 1. ceturksni izmaksās Valsts ieņēmumu dienests līdz aprīļa beigām.

Lai saņemtu atbalstu, kredītņēmējiem nekas nav jādara, izņemot jāmaksā pēc grafika visi kredītmaksājumi. Atbalsta apjoms tiks aprēķināts un izmaksāts automātiski reizi ceturksnī, ņemot vērā Patērētāju tiesību aizsardzības likumā noteiktos kritērijus.

Reizi ceturksnī kredītiestāde informēs klientu par izmaksājamās kompensācijas apmēru. Atsevišķos izņēmuma gadījumos, kad klienta konts un kredītbanka (klientam nav konta attiecīgajā bankā) atšķiras, un šādu personu skaits ir neliels, banka laikus sazināsies, lai noskaidrotu konta numuru, uz kuru kompensācija veicama.