Lasīšanai: 1 minūte

Kur iespējams apgūt mūrnieka–podnieka profesiju

J
jautā:
10. martā, 2024
Veronika

Kur ir iespējams apgūt mūrniekapodnieka profesiju?

A
atbild:
18. martā, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Atbilstoši ierakstiem Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē (NIID) krāšņu un kamīnu mūrnieka profesijas ieguvi piedāvā vienīgi Latgales Industriālais tehnikums Dagdā (mācību ilgums 1,5 gadi, klātienē).

Mūrnieka–podnieka darbs ir amatnieka darbs. Amata prasmes var iegūt praktiskajā darbā pie konkrētā amata meistara (ja viņš piedāvā šādu apmācību). Latvijas Amatniecības kamerā sertificēto krāšņu un kamīnu podnieku meistaru saraksts pieejams šeit, krāšņu podnieku meistaru saraksts – šeit. Pieteikties apmācībai var Latvijas Amatniecības kamerā. Precīzāku informāciju par kvalifikācijas iegūšanu amatniecībā skat. šeit.