Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Vai banka var pieprasīt atskaites par kriptovalūtas darījumiem

J
jautā:
18. februārī, 2024
Māris

Labdien! Vai bankai ir tiesības pieprasīt atskaiti par iegādāto kriptovalūtu, ja tas tika darīts no legāliem ienākumiem citā ES valstī?

A
atbild:
23. februārī, 2024

Latvijā spēkā esošie normatīvie akti paredz Latvijā reģistrētajām kredītiestādēm veikt klientu un to darījumu izpēti un izvērtēt klientiem un to darījumiem piemītošos riskus, kā arī noteikt pasākumus risku pārvaldīšanai. Kredītiestāde izpēta klientu gan pirms darījuma attiecību uzsākšanas, gan darījuma attiecību laikā un regulāri vērtē klienta darījumus atbilstoši viņam noteiktajam riska profilam.

Tā kā kopumā darījumi ar kriptoaktīviem ir uzskatāmi par augstāka riska darījumiem, bankai ir tiesības pieprasīt papildu informāciju un dokumentus, kas apliecina šo kriptoaktīvu izcelsmi vai darījumu būtību. Tas var ietvert arī tiesības pieprasīt atskaiti par iegādātajiem kriptoaktīviem.