Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Vai var pārskaitīt mantojuma līdzekļus tuviniekam Krievijā

J
jautā:
03. martā, 2024
Irina

Labdien! Krievijas pilsonei, kura dzīvo Krievijā, Latvijā nomira māsa, atstājot mantojumu. Ar pilnvarotā pārstāvja palīdzību tika sakārtota mantojuma lieta. Īpašumu ir plānots pārdot, bet nav iespējams pārskaitīt naudu uz viņas bankas kontu Krievijā. Veselības stāvokļa dēļ viņa uz Latviju atbraukt nevar. Kā rīkoties?

A
atbild:
05. martā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Banku maksājumi uz Krieviju kopumā nav aizliegti, bet kredītiestādes veic pastiprinātas pārbaudes, lai ievērotu sankciju jomas normatīvo regulējumu. Tas var pagarināt maksājuma apstrādes un izpildes laiku. Ja maksājumu saņēmējs ir sankciju sarakstā iekļautas kredītiestādes klients, tad maksājums netiks izpildīts.

Latvijā ir vairākas kredītiestādes, kas turpina veikt atļautos maksājumus ar Krieviju. Līdz ar to jāvēršas  pie kredītiestādēm, kuras piedāvā šāda veida pakalpojumus.

Latvijā strādājošo kredītiestāžu saraksts pieejams šeit.