Lasīšanai: 1 minūte

Autovadītājam jāievēro arī papildzīmes prasības

J
jautā:
18. februārī, 2024
Alekss

Labdien! Vēlētos uzzināt, vai policija var uzlikt sodu transportlīdzeklim, kurš ir novietots zem Nr. 537 ceļazīmes ar attiecīgajām papildzīmēm (Nr. 849, Nr. 805), interpretējot to kā Ceļu satiksmes noteikumu 285.27. apakšpunktā noteiktās prasības neievērošanu. Likumā ir rakstīts, ka papildzīme attiecas uz 326., 327., 328. un 329. zīmes darbības zonu.

A
atbild:
26. februārī, 2024
Sandis Zellis
jurists

Ministru kabineta noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 285.27. apakšpunkts noteic, ka 849. papildzīme “Pārējā papildinformācija” norāda informāciju, kuru nesatur pārējās papildzīmes. Šajā tiesību normā iekavās ir norādīti daži piemēri, kad papildzīme lietojama, tomēr ar papildzīmi lietojamo ceļazīmju skaits nav izsmeļošs. Tas atzīts arī tiesu praksē. Līdz ar to policijas noteiktais sods par papildzīmes prasību neievērošanu (piemēram, speciālās atļaujas neesības dēļ) ceļazīmes Nr. 537 “Stāvvieta” darbības zonā ir pamatots.