Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kāds ir PVN individuālais identifikācijas numurs

J
jautā:
03. februārī, 2024
Petļaka Inna

Labdien! Kopš 2024. g. janvāra esmu sākusi izīrēt savu dzīvokli ar vietnes booking.com starpniecību. Visu, ko vajag oficiāli, es reģistrēju. Bet vietnes iestatījumos ir jautājums: vai jums ir VAT numurs? Ir divi atbilžu varianti: ir un ir, bet nav reģistrētas EA transakcijas. Kas tas ir? Vai mans VAT numurs ir mans personas kods?  Kad to ievadīju, man raksta, ka numurs ir nederīgs. Ko man tur ierakstīt, kādu numuru un kurā punktā?

A
atbild:
12. februārī, 2024
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

VAT (Value Added Tax) numurs ir pievienotās vērtības nodokļa (PVN) individuālais identifikācijas numurs.

Latvijas PVN individuālo identifikācijas numuru jūs saņēmāt no Valsts ieņēmumu dienesta ar lēmumu reģistrēt jūs Valsts ieņēmumu dienesta PVN maksātāju reģistrā, pirms sākāt veikt darījumus, izmantojot vietnes booking.com pakalpojumus (prefikss “LV” un jūsu personas kods).