Lasīšanai: 1 minūte

Kā aprēķina uzturlīdzekļu apmēru

J
jautā:
02. februārī, 2024
Sintija

Labdien! Ja vecāks bez notāra vai tiesas iesaistes maksā uzturlīdzekļus otram vecākam, kā tos aprēķina? Vai māte iesniedz datus, cik daudz naudas ik mēnesi iztērē bērna pamatvajadzībām? Vai arī jāvērtē tēva algas lielums? Kā tas notiek?

A
atbild:
29. februārī, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Gundars Lācis, zvērināts advokāts
Santa Galiņa
LV portāls

Zvērināts advokāts Gundars Lācis norāda, ka par uzturlīdzekļu apmēru vecākiem jāvienojas pašiem, jo izdevumi bērna uzturēšanai katrā ģimenē atšķiras. Par uzturlīdzekļu lielumu vispareizāk būtu vienoties rakstiski, līgumā, lai katra puse var pierādīt, par cik lieliem uzturlīdzekļiem notika vienošanās.

“Tiesas pieņem, ka bērns pārtikā izlieto piecus eiro dienā. Visi citi izdevumi jāaprēķina proporcionāli ģimenē dzīvojošo cilvēku skaitam, ņemot vērā nekustamā īpašuma uzturēšanu vai īri, maksu par elektrību, internetu, transportu, apģērbu utt.,” skaidro G. Lācis.