Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļus nevar pieprasīt vecākam, kurš nav ierakstīts bērna dzimšanas apliecībā

J
jautā:
02. aprīlī, 2024
Sarmīte Sekstiņa

Labdien! Man ir divas meitas, kuru dzimšanas apliecībās kā tēvs ierakstīts cits vīrietis, nevis bioloģiskais tēvs. Vai es varu pieprasīt uzturlīdzekļus no bioloģiskā tēva?

A
atbild:
26. aprīlī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Juridiski vecāks ir tas cilvēks, kurš ierakstīts dzimšanas apliecībā. Attiecīgi saskaņā ar Civillikuma 177. un 179. pantu viņam ir jāsniedz uzturs bērnam un jāīsteno viņa aprūpe.

Jūsu gadījumā bērna bioloģiskais tēvs netiek uzskatīts par bērna tēvu, jo par viņu nav informācijas bērna dzimšanas apliecībā.