Lasīšanai: 1 minūte

Dāvana no juridiskās personas

J
jautā:
16. decembrī, 2023
Maksims

Labdien! Vai juridiska persona (sabiedrība ar ierobežotu atbildību) var uzdāvināt fiziskai personai nekustamo īpašumu (dzīvokli)?

A
atbild:
27. decembrī, 2023

Civillikuma 1405. pants nosaka: darījumam būs tiesīgs spēks tikai tad, ja tā dalībniekiem būtu tiesībspēja un rīcībspēja šā darījuma taisīšanai; pretējā gadījumā darījums nav spēkā. Turklāt saskaņā ar Civillikuma 1406. pantu tiesību spējīgas tiesiskos darījumos ir ne vien fiziskas, bet arī juridiskas personas, ja likums nenosaka citādi. Tātad juridiskā persona var slēgt dāvinājuma līgumu ar fizisku personu. Par to vairāk var izlasīt LV portāla publicētajā skaidrojumā “Kas jāzina par dāvinājuma līguma slēgšanu”. Jāatceras arī par pienākumu samaksāt nodokli.