TĒMA: Tieslietas

Ja parādnieks dzīvo ārzemēs

J
jautā:
01. decembrī, 2023
Eva

Labdien! Pie notāra ir noformēts, ka cilvēks man ir parādā, bet viņš vairs nemaksā. Vai ir vērts vērsties pie Latvijas tiesu izpildītāja, ja parādnieks ir pārcēlies uz Norvēģiju, līdz ar to savu Latvijas bankas kontu nelieto? Ir arī teicis, ka Latvijā atgriezties neplāno vispār. Kur jāvēršas šādā situācijā?

A
atbild:
05. decembrī, 2023

Vispirms ir jāsaprot, kāds tieši dokuments ir noformēts pie notāra. Tikai tad, ja tas ir notariālais akts ar izpildu dokumenta spēku (Notariāta likuma D1 sadaļa), jums ir tiesības vērsties pie tiesu izpildītāja parāda piedziņai. Lai atbildētu uz jautājumu, vai ir vērts vērsties pie Latvijas tiesu izpildītāja, jāsaprot, vai parādniekam Latvijā ir kāda kustamā manta, nekustamais īpašums, atvērts konts bankā vai Latvijā viņš saņem kādus ienākumus. Ja parādniekam šeit nekā nav, tad parādu piedzīt nebūs iespējams.

Par parāda piedziņu no personas ārvalstīs varat izlasīt LV portāla publicētajā skaidrojumā “Kā piedzīt parādu un uzturlīdzekļus no personas ārvalstīs”.