Lasīšanai: 1 minūte

Kāda izglītība vajadzīga pedagoga palīgam

J
jautā:
11. oktobrī, 2023
Biruta

Kāda izglītība nepieciešama, lai varētu strādāt par pedagoga palīgu?

A
atbild:
06. novembrī, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogu profesiju un amatu sarakstu” pedagoga palīgs arī ir pedagoga amats (atšķirībā no skolotāja palīga, kas ir tehniskais darbinieks). Līdz ar to arī pedagoga palīgam ir jābūt pedagogam nepieciešamajai izglītībai un profesionālajai kvalifikācijai.

Atbilstoši Izglītības likuma 48. pantā noteiktajam par pedagogu var strādāt persona, kura ieguvusi vai iegūst pedagoģisko izglītību, kas atbilst Ministru kabineta noteiktajām profesionālās kvalifikācijas prasībām.

Lai sniegtu precīzāku atbildi uz jūsu jautājumu, būtu nepieciešams zināt, kāda profila izglītības iestādē plānots strādāt, jo no tā saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 otro daļu mainās arī izglītības un profesionālās kvalifikācijas prasības.