Kā Kadastra reģistrā reģistrēt mantotu īpašumu

J
jautā:
14. februārī, 2022
Ramona

Kādi dokumenti bija nepieciešami, lai laika posmā no 1981. līdz 1995. gadam Kadastra reģistrā tiktu reģistrēts mantots nekustamais īpašums, un ar kādiem nosacījumiem lieta varēja tikt anulēta par labu citai trešajai personai?

A
atbild:
24. februārī, 2022

Zemes īpašuma nostiprināšanas un aizsardzības tiesiskā sistēma Latvijā tika atjaunota 1990. gadā. Līdz tam laikam zeme nevarēja būt privātpersonu īpašumā, bet tikai valsts īpašumā. Tādējādi secinām, ka jautājums ir par ēku (būvju) mantošanu, nevis zemes īpašumu.

Atkarībā no situācijas ēkas (būves) tiesisku iegūšanu fiziskām personām var pierādīt vairāki dokumenti. Tāpēc, lai noskaidrotu iemeslu, kāpēc persona nav reģistrēta Kadastra informācijas sistēmā kā ēkas (būves) lietotājs, jautājuma uzdevēju aicinām vērsties Valsts zemes dienestā.

Savu  iesniegumu Valsts zemes dienestā variet iesniegt:

  • portālā latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu “Priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšana” (šajā gadījumā iesniegums derīgs bez droša elektroniskā paraksta);
  • sūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu uz VZD oficiālo e-adresi vai e-pastu – pasts@vzd.gov.lv;
  • sūtot pa pastu uz jebkura Valsts zemes dienesta klientu apkalpošanas centra adresi.