Valodas prasmju apliecības maiņa

J
jautā:
10. martā, 2021
Alla Sokoļenko

Labdien! Lūdzu precizēt - kā un kur es varu mainīt valodas prasmes vecā parauga apliecību uz jauno? Esošā kartiņa Nr. 375921 bija izsniegta 24.02.1998. Rīgas rajona padomes Valsts valodas atestācijas komisijā. Tad bija piešķirta prasmes II pakāpe, bet šobrīd jau varu pretendēt uz pakāpi daudz augstāk. Vai varu nokārtot jaunu latviešu valodas eksāmenu? Vai vienkārši samainīt esošo veco kartiņu uz jaunu (atbilstošā parauga)?

A
atbild:
07. aprīlī, 2021

1) Ja persona vēlas saņemt augstākas pakāpes valsts valodas prasmes apliecību, tad ir jākārto valsts valodas prasmes pārbaude.

2) 1998. gadā vērtējums – otrā pakāpe – tagad atbilst B1 un B2 pakāpei.

3) Vecā parauga apliecības nemaina pret jaunā parauga tā paša vērtējuma apliecībām.

4) Apliecības, kas izdotas laikā no 1992. līdz 2000. gadam, ir derīgas darba vajadzībām.

Pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai derīgas tikai tās apliecības, kas izsniegtas, sākot ar 2001. gada februāri.