Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Svarīgi, vai ceļa servitūts nostiprināts zemesgrāmatā

J
jautā:
08. maijā, 2015
Daina

Servitūts ir pa lauku, vai tur var pieprasīt taisīt grants ceļu?

A
atbild:
15. maijā, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ja ceļa servitūts ir reģistrēts zemesgrāmatā, tikai tad tam ir oficiāls statuss un lietas ir oficiāli kārtojamas.

Ja ceļa servitūts ir nodibināts, tad tā lietotājam jāpiedalās ceļa remontā, jo Civillikuma 1151.pants nosaka: „Ja servitūta izlietošanai vajadzīgs uzturēt un izlabot kalpojošo lietu, tad tas jādara servitūta izlietotājam.”

No jautājuma nav īsti saprotams, kurš kuram prasa grants ceļa būvi, bet pilnīgi noteikti, ja servitūts likumīgi nodibināts kā tiesība uz braucamo ceļu, tam var būt grants segums.