Kaimiņu suns lec pāri privātmājas žogam mūsu pagalmā, un viņi neko nedara

J
jautā:
20. martā, 2024
Ieva

Labdien! Dzīvojam privātmājā, kaimiņiem ir liels suns, mums ir trīs bērni. Situācija: bērni ārā spēlējās, pāri žogam pārlēca kaimiņu suns. Es paspēju bērnus iesaukt iekšā, kaimiņiem izteicu savas domas. Pēc nepilnas nedēļas iebraucu savā pagalmā, kad izkāpām ar mazāko dēlu laukā no mašīnas, kaimiņu suns atkal pārlēca pāri žogam, mēs paspējām ielēkt mašīnā. Kaimiņiem esam aizrādījuši, kā arī lūguši, lai uzceļ augstāku žogu, bet nekas nenotiek. Man ir bail laist bērnus ārā, pagalmā, spēlēties un pašai tur uzturēties. Ko mēs varam darīt šādā situācijā? Kamēr izsaukšu policiju, suns, visticamāk, būs savākts.

A
atbild:
25. martā, 2024

Jums ir tiesības ziņot Valsts policijai, tostarp pajautāt, kā labāk rīkoties konkrētajā situācijā. Lai pierādītu, ka suns lec pāri žogam, pietiek ar jūsu ziņojumu (iesniegumu) policijas amatpersonai. Tāpat noderēs arī bērnu (ja viņi var tās sniegt) un citu kaimiņu liecības.

Jums ir tiesības notikušo filmēt vai fotografēt ar mobilo telefonu, kā arī uzstādīt sētā videonovērošanas kameras.

Valsts policijas palīdzības tālrunis – 110. Plašāk par to, kā ziņot policijai, varat lasīt šeit.