Lasīšanai: 1 minūte

Alkohola koncentrācijas noteikšana

J
jautā:
15. septembrī, 2023
Laura

Ar cik cipariem aiz komata tiek noteikta minimālā alkohola koncentrācija? Tiesu praksē ir dažādi – gan divi, gan četri cipari.

A
atbild:
29. septembrī, 2023

Alkometra mērdiapazons ir noteikts Ministru kabineta noteikumu Nr. 310 “Prasības mēraparātam, ar kuru pārbauda alkohola koncentrāciju personas izelpas gaisā” 1. pielikumā.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 310 “Prasības mēraparātam, ar kuru pārbauda alkohola koncentrāciju personas izelpas gaisā” 1. pielikuma 8. punktam alkometra mērdiapazons ir no 0,00 mg/L (0 promiles) līdz vismaz 2,00 mg/L (4,4 promiles).

Tādējādi minimālo alkohola koncentrāciju nosaka ar diviem cipariem aiz komata.