Lasīšanai: 1 minūte

Vai dubultuzvārdu drīkst norādīt tikai daļēji, pērkot aviobiļetes vai apdrošināšanu

J
jautā:
19. februārī, 2024
Juta

Ja pēc kāzām uzvārdam tiek pievienots vīra uzvārds (veidots dubultuzvārds), vai pastāv obligāta prasība norādīt abus uzvārdus, piemēram, pērkot aviobiļetes, piesakoties pie ārsta, iegādājoties apdrošināšanu u. c.? Vai ir iespējams turpmāk ikdienā lietot vienu uzvārdu?

A
atbild:
23. februārī, 2024

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) mājaslapā ir norādīts, ka “personu apliecinoši dokumenti pēc laulībām jāmaina tikai tādā gadījumā, ja tiek mainīts uzvārds”.

Personu apliecinošus dokumentus atbilstoši Personu apliecinošu dokumentu likuma 4. pantā noteiktajam izsniedz, pamatojoties uz Fizisko personu reģistra datiem. Ja pēc laulībām personai tiek reģistrēts jauns uzvārds, tad turpmāk, sevi identificējot, tas jānorāda. Proti, ja pirmslaulību uzvārdam tiek pievienots vīra uzvārds, turpmāk jānorāda abi uzvārdi, piemēram, pērkot aviobiļetes, slēdzot līgumus utt.