Ceļu satiksmes negadījuma fiksēšana

J
jautā:
12. februārī, 2024
Diāna

Sveiki, cienījamie! Braucot savā joslā, pretim braucošais auto pārbrauca pāri divām līnijām un brauca man tieši virsū, es paspēju pagriezt stūri, lai trāpītu sānos, nevis pretī, jo mašīnā sēdēja bērns, bijām piesprādzējušies. Mašīna tika pilnībā sabojāta, to vairs nav iespējams salabot. Viņš norāva savai mašīnai riepu, to atstāja un aizlaidās. Ko man darīt? Lauzts nekas nav, es un bērns tikai stipri sasitāmies. Kā rīkoties saistībā ar to, ka viņš sabojāja auto un aizlaidās?

A
atbild:
19. februārī, 2024

Uzreiz (vai tiklīdz tas ir iespējams notikuma vietā) pēc iesaistīšanās ceļu satiksmes negadījumā jums ir/bija nepieciešams izsaukt policiju un ziņot par to, ka otrs (vainīgais) satiksmes dalībnieks ir atstājis notikuma vietu. Ņemot vērā jautājumā aprakstīto transportlīdzekļu bojājumu raksturu, saskaņota paziņojuma aizpildīšana šādā  situācijā nav iespējama (transportlīdzekļi nevar patstāvīgi turpināt braukšanu). Tādējādi, ja ceļu satiksmes negadījums ir fiksēts normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā, tad atlīdzību par transportlīdzekļa bojāšanu izmaksā vainīgā transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas sabiedrība vai LTAB (Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likuma 18. pants).