TĒMA: Tieslietas

Vai advokāts var pieprasīt darbavietai alimentu maksātāja algu

J
jautā:
14. janvārī, 2024
Ernests

Vai bijušās sievas advokāts var pieprasīt manai darbavietai manu darba algu sakarā ar alimentu palielināšanu?

A
atbild:
13. februārī, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Dana Rone, zvērināta advokāte
Santa Galiņa
LV portāls

Zvērināta advokāte Dana Rone norāda, ka advokāts nav tiesīgs darbavietai pieprasīt ne jūsu algu, ne informāciju par to.

Lai arī Advokatūras likums noteic, ka, sniedzot juridisko palīdzību, zvērināts advokāts ir tiesīgs vākt pierādījumus, tostarp pieprasīt visus juridiskās palīdzības sniegšanai nepieciešamos dokumentus no valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī citām iestādēm, kurām likumā noteiktajā kārtībā un gadījumos ir jāizsniedz šie dokumenti vai jānodrošina advokātam iespēja iepazīties ar tiem, neviens cits likums neparedz pienākumu darbavietai izpaust advokātam informāciju par darbinieka algu. Tātad nav tāda likuma, ar kura starpniecību advokātam, atsaucoties uz Advokatūras likumu, būtu tiesības pieprasīt citas personas algu vai informāciju par to.

Informāciju par darbinieka darba algu ir tiesīgas pieprasīt tiesību sargājošās iestādes, tai skaitā arī tiesa, bet ne advokāts, rezumē zvērināta advokāte D. Rone.