TĒMA: Tieslietas

Ar līgumu uzliktie pienākumi ir saistoši izpildei

J
jautā:
10. decembrī, 2023
Digna

Strādāju kā pašnodarbinātais. Lauzu līgumu. Līgumā bija punkts, ka man rakstiski jābrīdina 30 dienas iepriekš. Vai pakalpojuma saņēmējs var neapmaksāt rēķinu par sniegto pakalpojumu, ja laužu līgumu, nebrīdinot 30 dienas iepriekš? Līgumā nav citu sankciju par līguma laušanu.

A
atbild:
18. decembrī, 2023

Lai sniegtu pilnvērtīgu konsultāciju, būtu nepieciešams iepazīties ar pušu parakstīto līgumu un visiem līguma punktiem.

Vispārēji atbilstoši Civillikuma 1587. pantā noteiktajam tiesīgi noslēgts līgums uzliek līdzējam pienākumu izpildīt apsolīto, un ne darījuma sevišķais smagums, ne arī vēlāk radušās izpildīšanas grūtības nedod vienai pusei tiesību atkāpties no līguma, kaut arī atlīdzinot otrai zaudējumus.

Proti, jums nebija tiesību lauzt līgumu pirms termiņa, tātad otrai pusei bija tiesības pieprasīt no jums pienācīgu līguma izpildi. Ja jūsu izrakstītais rēķins netika apmaksāts sakarā ar to, ka pakalpojums netika sniegts pilnā apmērā, tad jums savstarpēji būtu jāvienojas vai nu par pakalpojuma pilnvērtīgu izpildi, vai rēķina summas samazināšanu.