Vai daudzdzīvokļu nama pagalmā drīkst novietot piekabi

J
jautā:
03. novembrī, 2023
Kaspars

Vai daudzdzīvokļu namu pagalmos drīkst turēt vieglā auto piekabi bez caurlaides, ja namu iedzīvotāji ik gadu iegādājas stāvēšanas atļaujas/caurlaides automašīnu novietošanai pagalmā? Vai uz vieglā auto piekabēm arī ir attiecināmi noteikumi par caurlaides iegādi, kā tas attiecas uz automašīnām, kuras novieto caurlaižu zonā? Piekabe pagalmā ilgstoši stāv neizmantota.

A
atbild:
10. novembrī, 2023

Kā tas izriet no jautājuma, runa ir par daudzdzīvokļu nama pagalmu (kopīpašums), kuru dzīvokļu īpašnieki ir sadalījuši autostāvvietās (lēmums par kopīpašuma izmantošanu), piešķirot noteiktiem dzīvokļu īpašniekiem atļauju novietot savas automašīnas norādītajā teritorijā. Lai sniegtu precīzu atbildi, ir jāsaprot dzīvokļu īpašnieku kopības nostāja (vēlme) atļauju piešķiršanas jautājumā. Bez minētā ir jāsaprot, ka vieglās automašīnas piekabe nav spējīga patstāvīgi piedalīties ceļu satiksmē, līdz ar to tā ir sasaistāma ar kādu konkrētu vieglo automašīnu. Ja dzīvokļu īpašnieku kopība ir lēmusi noteikt maksu par vieglās automašīnas stāvvietas maksas noteikšanu un tā kopā ar piekabi neaizņem vairāk par vienu auto novietošanas vietu, tad samaksas iekasēšana par piekabes novietošanu būtu nesamērīga. Savukārt, ja piekabe aizņem vēl vienu stāvvietu (piekabes mēdz būs dažāda izmēra), tad maksas iekasēšana ir samērīga.