Pašvaldībā var vērsties sociālās palīdzības saņemšanai

J
jautā:
04. oktobrī, 2023
Jeļena

Esmu 3. grupas invalīde. Onkoloģija. Invaliditāti ieguvu Baltkrievijā, jo tur tika veikta operācija. Esmu Krievijas Federācijas pilsone, man ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā, repatriante, 62 gadi. Pensiju man maksā Krievijas Federācija, izmantojot VSAA. Vai man ir pieejami pabalsti Latvijā?

A
atbild:
20. oktobrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktā palīdzība, ko sniedz pašvaldības, paredzēta arī iedzīvotājiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās tiesības.

Ja ir nepietiekami ienākumi, piemēram, mājokļa izdevumu apmaksai, jāvēršas pašvaldības sociālajā dienestā. Sociālās palīdzības piešķiršanai, lai lemtu par mājokļa pabalstu vai citiem pabalstiem, tiek vērtēta materiālā situācija, tāpēc jāiesniedz iztikas līdzekļu deklarācija.

Personām ar 3. grupas invaliditāti ir vairāki atvieglojumi – nekustamā īpašuma nodokļa maksājumam (atlaidi nosaka pašvaldība), maksai par tiesas sniegtajiem pakalpojumiem, samazinātas atsevišķas valsts nodevas.