TĒMA: Ģimene

Vai vīrs var atsaukties uz bāriņtiesu, ja rodas strīdīga situācija ar sievu par dzīvesvietas maiņu

J
jautā:
03. oktobrī, 2023
Inga

Labdien! Esmu zaudējusi darbu un dzīvesvietu, kaimiņiene piedāvāja dzīvot pie viņas otrajā stāvā. Vīrs nenāk un draud man ar bāriņtiesu, jo neeju uz iepriekšējo dzīvesvietu, bet man vecā dzīvesvieta jāpamet. Vai mani var par kaut ko vainot?

A
atbild:
06. oktobrī, 2023

No jautājuma nav saprotams, uz kāda pamata jūsu vīrs atsaucās uz bāriņtiesu.

Bāriņtiesa ir pašvaldības izveidota aizbildnības un aizgādnības iestāde. Bāriņtiesa prioritāri nodrošina bērna vai aizgādnībā esošas personas tiesību un tiesisko interešu aizsardzību atbilstoši LR Bāriņtiesu likuma 2. un 4. pantā noteiktajam.

Gadījumā, ja vīrs atrodas jūsu aizgādnībā, tas nenozīmē, ka jums jāpaliek un jādzīvo konkrētajā vietā. Īpaši tad, ja objektīvu (no jums neatkarīgu) apstākļu dēļ nevarat palikt esošajā dzīvesvietā. Jums savstarpēji jāvienojas par kādu citu mājvietu. Ja jums pagaidām nav līdzekļu un iespēju īrēt savu mājokli, vīrs nevar likt darīt to, kas viņam patīk iepretī jūsu iespējām.

Sociālo palīdzību, tostarp mājokļa jautājumos, saviem deklarētajiem iedzīvotājiem sniedz konkrētā pašvaldība.

Tātad jums ar vīru ir jābūt deklarētajai dzīvesvietai pašvaldībā, lai saņemtu palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā, atbilstoši likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” noteiktajam. Lai pieteiktos palīdzībai un saņemtu nepieciešamo informāciju, jums ir jāvēršas pašvaldībā.