Lasīšanai: 1 minūte

Pašvaldības atbalsts daudzdzīvokļu ēku apsaimniekošanā

J
jautā:
02. oktobrī, 2023
anpu

Vai daudzdzīvokļu ēkas apsaimniekotāja uzņēmums saņem finansējumu vai citus naudas līdzekļus no attiecīgās pašvaldības? Ja saņem, tad par ko/kādām vajadzībām?

A
atbild:
17. oktobrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Daudzdzīvokļu ēkas apsaimniekotāji – SIA –, kas ir privāti uzņēmumi, nesaņem dotācijas no pašvaldības.

Taču tirgū strādā arī pašvaldībai piederoši namu apsaimniekotāji. Šajā situācijā noteiktos gadījumos pašvaldība var piešķirt savam uzņēmumam finansiālu atbalstu vai ieguldīt pamatkapitālā.

Pašvaldība ar saviem saistošajiem noteikumiem var noteikt, ka tiek līdzfinansēta dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšana, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošana u. c. Tad tas attiecas arī uz privātajiem apsaimniekotājiem un viņu pārvaldītajiem daudzdzīvokļu namiem.

Vairāk par pašvaldības atbalstu ēku apsaimniekošanā jums būtu jāinteresējas konkrētajā pašvaldībā.