Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Pirmsskolas pedagoga darba slodze

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. septembrī, 2022
Laisma

Labdien! Kā pirmsskolas pedagogam tiek aprēķināts laiks, lai sagatavotos nodarbībām, ja netiek strādāta pilna slodze? Ja strādāju 30 kontaktstundu nedēļā, vai šīm stundām klāt pienākas arī samaksa par gatavošanos nodarbībām? Ja pienākas, cik liela kopumā ir slodze? Paldies!

A
atbild:
13. oktobrī, 2022

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 32. punkta 32.3. apakšpunktā noteikto pirmsskolas izglītības pedagoga darba slodze, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei, ir 40 darba stundas nedēļā, tai skaitā 36 darba stundas ar izglītojamajiem un 4 darba stundas – sagatavošanās nodarbību vadīšanai.

Pedagoga slodzē iekļauj pienākumus, kas noteikti pedagoga amata aprakstā. Ja pedagogam noteikta nepilna slodze (šajā gadījumā – 30 stundas), tad tajā proporcionāli tarificētajai slodzei iekļaujami visi amata aprakstā minētie uzdevumi, tostarp gatavošanās nodarbībām.