TĒMA: Pirmsskola

Par cita pedagoga aizvietošanu pienākas samaksa

J
jautā:
06. martā, 2024
Līga

Labdien! Strādāju pirmsskolas izglītības iestādē. Mums no 2024. gada janvāra nav mūzikas skolotāja, pašas grupu skolotājas vada mūzikas rotaļnodarbības. Vai mums par mūzikas skolotāja aizvietošanu pienākas kaut kāda samaksa?

A
atbild:
15. martā, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Samaksai par mācību stundām vai nodarbībām pedagogam, kurš ne ilgāk par mēnesi aizvietojis slimības vai citu iemeslu dēļ promesošu skolotāju, tiek piemērots stundu atalgojums. Ja aizvietošana turpinās ilgāk par mēnesi, tad atalgojums pedagogam tiek maksāts no pirmās aizvietošanas dienas par visām faktiski nostrādātajām darba slodzes stundām Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 16. un 17. punktā minētajā kārtībā (20. punkts). Kad pedagogs aizvieto kolēģi prombūtnē, viņa slodze drīkst pārsniegt tiesību aktos noteikto normālo darba laiku – 40 stundas nedēļā. Tomēr, ja aizvietošana ilgst vairāk par mēnesi, tad nepieciešama pārtarifikācija.

Tātad jums pienākas samaksa par cita pirmsskolas izglītības pedagoga aizvietošanu.